Mūsų klasės mokiniai, kartu su mokytoja prisijungė prie  II – osios  neformaliojo švietimo iniciatyvos  „DIENA KITAIP 2014“. Jos tikslas  - organizuoti netradicinės veiklos, iniciatyvumo ir išradingumo dieną, aktyviai viešinant neformalaus ugdymo vertę.

Mokiniai į svečius pasikvietė darželio ,,Kačiuko“  grupės ugdytinius su auklėtoja V. Lukoševičiene. Visi kartu dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse ,,Margučių pilnos kraitelės“ ir  ruošėsi  šv. Velykoms. Mokiniai padėjo  darželio vaikams marginti margučius ir pasidaryti verbą. Taip pat visi kartu pasidarė  velykinius krepšelius ir juose apgyvendino linksmus margučius. Ir mokiniams, ir darželio ugdytiniams tokia diena labai patiko. Vaikai dirbo draugiškai, vieni kitiems padėjo, pagamino labai gražius darbelius.

                                                                                                            

Pavaduotoja ugdymui Aldona Šniokienė 2-4 klasių mokiniams, mylintiems ir besidomintiems matematika, suorganizavo ekskursiją į Goethe’s instituto organizuotą parodą „Matematika gyvai“. Šia paroda organizatoriai norėjo parodyti kaip sukuriamas naujas ir lengvas santykis su abstrakčiu matematikos mokslu. Įvairūs eksperimentai ir žaidimai, o jų parodoje buvo galima išbandyti net 20, tokie kaip – ,,Kvadratų dėlionė“, ,,Veidrodinė knyga“, ,,Galvosūkis Soma kubas“, ,,Piramidė iš dviejų“, ,,Kampinis veidrodis“, ,,Veidrodinės raidės“ ir kiti kvietė visus, mėgstančius ir nekenčiančius matematikos – prisiliesti prie vieno seniausių mokslų pasaulyje. 

Mokiniai dėjo dėliones, statė tiltus, suko galvą ties kauliukų žaidimais, stebėjo rutulių lenktynes, pūtė nuostabius muilo burbulus ir tuo pat metu – lyg visiškai tarp kitko – užsiėmė matematika. Suvokimas parodoje perteikiamas per ranką, galvą ir širdį. Žaismingo pažinimo ir apgalvoto problemų sprendimo kombinacija – tai raktas į „Matematika gyvai“ paslaptį, suteikiantis mokiniams daug džiaugsmo! 
Mokiniams ši paroda paliko neišdildomus įspūdžius. Jie susipažino su visai kitokia matematika. Laikas parodoje neprailgo.
 

Nepabūgę didelių šalčių, būrelio ,,Molinukai" mokiniai išsiruošė į svečius pas keramikę Vitą Vaitkevičienę. Su savimi vežėmės savo išdegtus darbelius. Keramikė parodė senovinį žiedimo ratą, pademonstravo, kaip žmonės juo naudojosi.V.Vaitkevičienė papasakojo kaip reikia glazūruoti darbus, parodė kokią glazūrą naudoja, sužinojome daug glazūravimo subtilybių. Mokiniai apsivilko darbinius rūbus ir kibo į darbą.Savo darbelius vaikai glazūravo. Dirbo labai kantriai ir kruopščiai. Visus savo išpuoštus darbelius mokiniai parsivežė į mokyklą. Dabar darbelių laukia paskutinis etapas. Juos reikia išdegti, o tada jau galėsime pasidžiaugti savo darbeliais. Laikas neprailgo. Mokiniams pas keramikę labai patiko. Dėkojame keramikei už puikią pamoką.

Mūsų klasės mokiniai ir ,,Kačiuko“ grupės vaikai toliau vykdo projektinę veiklą ,,Vanduo – žydroji  Žemės skraistė“. Šį kartą mokinius į svečius pasikvietė ikimokyklinukai kartu su auklėtoja Violeta Lukoševičiene. Grupėje mokiniai ir ikimokyklinukai atliko įvairius bandymus ir tyrimus su vandeniu. Bandymų metu vaikai sužinojo apie įvairias vandens savybes, kokiame vandenyje greičiau tirpsta cukrus, druska, soda. Pamatė kaip sureaguoja vanduo ir actas. Vaikai pipete skaičiavo kiek vandens lašų telpa į šaukštelį. Kiek stiklinių vandens telpa į pusės litro stiklainį, tyrė kurie daiktai skęsta vandenyje, kurie ne. Darė spalvotus vandens burbulus. Veiklą papildė piešiniai ant šlapio popieriaus lapo, laivelių lankstymas. Ši veikla vaikus labai sudomino. Ji jiems labai patiko.

Džiaugiamės sniegu...

Mes baseine...

Mus sudomino naujas netradicinis mokymosi būdas - sferinis kino teatras. Mūsų mokyklos mokiniai turėjo galimybę pamatyti  programą, edukacinę pamokėlę  ,,Kaip mėnulis į svečius  ėjo” .Tai pasaka apie jauno mėnulio kelionę po zodiako ženklus saulės beieškant. Po vaizdingu ir spalvingu dangumi pagrindinio herojo laukė nuostabūs nuotykiai, kuriuose vyko mėnulio transformacija ( t.y. mėnulio fazių pasikeitimai). Šis ryškus, įdomus, pažintinis filmas apie 12 zodiako ženklų suteikė vaikams naują supratimą. 3D pojūtis, supantys vaizdai bei kokybiškas garsas padėjo nusikelti į kitas planetas ir pamatyti kaip viskas atrodo iš arti. Jautėmės taip, lyg gulėtume po atviru dangumi…

Rudenį daug kas mėgsta ne tik dėl gausybės gėrybių, bet ir dėl jo nepakartojamo grožio. Raudona, geltona, žalia… Kiek aplink spalvų!

Dailininkai nupiešė daug paveikslų, vaizduojančių rudenį. Poetai rudeniui paskyrė gražių eilėraščių. O mes gražiausiomis rudens spalvomis nuspalvinome savo mokyklą. Už lango darosi vis šalčiau ir niūriau… Bloga nuotaika slegia labiau už kuprinę, prigrūstą knygų. Bet visą savaitę mus visus lydėjo spalvinga ir gera nuotaika.

 

 

 

 

Dalyvavome Kamštelių vajuje. Klasės mokiniai rinko kamšelius.

Klasėje paminėjome Baltosios lazdelės dieną. Svečiuose sulaukėme Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Ukmergės rajono filialo pirmininkės Audronės Kreizienės ir Lietuvos aklųjų bibliotekos Ukmergės filialo vedėjos Astos Girnienės. Bibliotekos vedėja papasakojo istoriją, kaip atsirado pasaulyje Baltoji lazdelė ir kodėl minima pasaulinė Baltosios lazdelės diena.Šia diena norima atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su negalia problemas.

2013 m. spalio 7-13 dienomis visoje Europoje vyksta daugiau nei 700 renginių skirtų Europos judėjimo savaitei. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos olimpinė akademija organizuoja visuotinę akciją Lietuvoje: Europos judėjimo savaitės bėgimą bendrojo ugdymo įstaigose. Prie šios gražios akcijos prisijungė ir mokykla - darželis „Varpelis“. Esame vieni iš daugiau nei 300 ugdymo įstaigų Lietuvoje, kurie spalio 8 d. dalyvavome bėgimo varžybose. Šiose bėgimo varžybose dalyvavome ir mes. 

Žemėje gyvename ne tik mes, žmonės. Tos pačios žemės viena iš dalių – gyvūnai. Jie ne tik mūsų maitintojai, linksmintojai, bet ir ištikimi, geri draugai.  Spalio 4-ąją pažymima Pasaulinė gyvūnų globos diena. Šia diena siekiama parodyti žmonėms, kad tarp mūsų gyvenantiems gyvūnams reikalingas dėmesys ir globa. Kartu su antros klasės mokiniais klasėje paminėjome šią dieną. Į mokyklą atsinešėme savo augintinius...

Į šventę atvyko Ukmergės Zoocentro vadovas S. Barauskas. Jis pasakojo, kaip svarbu rūpintis savo augintiniais. 

Šiais metais dalyvaujame  organizuojamuose ,,Tyrėjų naktis” renginiuose. Klasės mokiniai kartu lankėsi Ukmergės verslo ir technologijų mokykloje biologijos ir fizikos pamokose. Biologijos pamoką vedė biologijos mokytoja Jūratė Kvietkauskienė ir biologijos – chemijos mokytoja Elvyra Bartkevičienė . Mokiniams buvo sudarytos sąlygos padirbėti prie mikroskopų. Patys turėjo pasiruošti stebimo objekto  mėginėlį. O stebėti vaikai galėjo gėlės žiedadulkes, mielių ir kraujo lašelius,žiogo koją, muselę. Vaikai pro mikroskopą galėjo pamatyti koks gražus yra plika akimi nematomas pasaulis.  Mokiniai liko sužavėti matytais reginiais. Ši pamoka paliko neišdildomą įspūdį.

 

Po biologijos pamokos pamokos mokiniai ėjo į fizikos kabinetą, kuriame mokytojas Kęstutis Kaminskas mokiniams parodė kelis bandymus. Vaikai sužinojo kaip susidaro žaibas, kaip  dirba variklis. Susipažino su  įvairiais prietaisais.

Mūsų mokykla
Mūsų mokykla

Mus lanko

-