Pavasarėjant

 

   Balandžio mėnesį iš savo požemių išropoja skruzdėlytės. Išlenda driežiukai ir gyvatės. Saulėje sumirga drugelių sparniukai.

   Miškai pasipuošia žibučių ir plukių žiedais.

   Kartais balandis dar sniegu pasišvaisto. Tačiau trumpam. Visa gyvybė pavasario grožiu džiaugiasi.

 

Žiemos ramybė

 

Prieš žiemos šventes snigo savaitę.Laukuose balta, miške tylu. Paukšteliai kiūto lizduose. Voverytė uždarė drevės duris. Meškučiai ir barsukai nugrimzdo į žiemos miegą. Šis metų laikas labai gražus.

 

Vaišės

 

Miško gyventojai dažnai eina į svečius pas pelytes. Jos gyvena urvelyje, po ąžuolo šaknimis. Pelytės kepa pyragą ir verda skanią arbatą. Kartais vaišės vyksta pievutėje tarp žolių. Visi svečiai geria arbatą raiko pyragą. Vakarop dėkoja pelėms ir palinki labos nakties.

 

Draugystė

 

Miške gyveno ruda voverytė. Jos ausytės smailos, uodegytė pūsta. Seno ąžuolo drevėje ji riešutus krimto. Kartą voverytė susirgo. Ją lankė zylutė, genys, kiškis, laukinė žąselė ir varlytė. Ačiū jiems už draugiškumą.

 

 

     Palaukėje augo eglaitė. Jos viršūnėje suposi maži kankorėžiukai. Vienas tik šlept ir nukrito.

    Visą žiemą kankorėžiukas šalo. Pavasarį lietus palaistė  žemelę. Sušlapo ir kankorėžio švarkelis. Netrukus išdygo maža eglaitė.

 

 

Varlės nuo senų laikų gyvena pasaulyje. Vienos - sausumoje, kitos- vandenyje. Jos būna didelės, būna ir mažos. Vienos plaukioja vandenyje, kitos net skraidyti moka. Pavasarį aidi varlių choras. Tai pranašauja gerą ir šiltą vasarą.

 

       Pabudo margas paukštis. Plastelėjo iš beržo. Nuskrido pietų pusėn.Ten saulutė aukščiau pakyla.

     Pliuška marių banga. Šiurena nendrėse tykus vėjas. Šiandien toks gražus rudens rytas. Galėtum pagalvoti vasarą esant. Jeigu ne tie geltoni beržų ir klevų lapai...

 

Laputės nelaimė

 

Žmonės dirbo laukuose. Lankoje dūlinėjo lapė. Prie kupetos ji rado pieno puodynę. O čia pienelis kvepia. Pieną smaližė išlakė. Bet galvos ištraukti iš puodynės negalėjo. Pamatė žmonės ją ir užsiundė šunimis.

 

Pas dėdę

 

Mano dėdė gyvena kaime. Jis turi karvutę Margę. Ji duoda skanaus pienelio. Arkliukas Bėris vežimą traukia, laukus aria. Iš avytės vilnų teta mezga kojines. Šunelis Kudlius saugo namus. Dėdė gyvulius rūpestingai prižiūri.

Mūsų mokykla
Mūsų mokykla

Mus lanko

-